Emerpress
Forum EURO TSL 2012

Szanowni Państwo,

    Na co dzień osoby odpowiedzialne za realizacje dostaw, czy też mówiąc innymi słowami za funkcjonowanie systemu transportowego w przedsiębiorstwie, są mocno zajęte rozwiązywaniem wielu mniejszych i większych problemów, które każdego dnia przynosi gospodarcza rzeczywistość. Od czasu do czasu uda się wprowadzić do rutynowych działań innowacje lub po prostu zmiany wymagane przez zmieniające się otoczenie. Niewiele jest czasu na przyswojenie sobie ciekawych rozwiązań funkcjonujących na rynku czy też zmian administracyjnych związanych z przewozami.

    A przecież w dobie kryzysu gospodarek jeszcze bardziej istotnym elementem utrzymania konkurencyjności rynkowej staje się znalezienie takich rozwiązań logistycznych, ktore pozwalają by towar w dalszym ciągu docierał do odbiorców bez konieczności zwiększania jego ceny.

    Wierzymy, że organizowana przez nas konferencja stanowi koncentrat wiedzy pomocnej, a w niektorych przypadkach niezbędnej do wypracowania takich rozwiązań. Koncentrujemy się na wybranych zagadnienia transportu intermodalnego i bezpieczeństwa przewozów, by dać słuchaczom nową wiedzę w ich codziennej walce z twardą rzeczywistością transportu i logistyki.

    Ubiegły rok przyniósł silny wzrost udziału kolei w obsłudze ruchu kontenerowego i ta tendencja wydaje się być trwała. Jak zawsze jednym z podstawowych warunków rynkowych są stawki przewozu, ale dla rosnącej grupy dużych i średnich podmiotów coraz większego znaczenia nabierają kwestie niezawodności dostaw oraz obciążenia środowiska naturalnego.

  Drugim niezmiernie ważnym aspektem związanym z rozwojem transportu i jego multimodalności jest problematyka bezpieczeństwa operacji transportowych. Bezsprzecznym jest fakt, iż po 9/11 nakłady na bezpieczeństwo przesyłek zwiększyły się wielokrotnie za sprawą zmieniających się przepisów zarówno krajowych, jak i międzynarodowych.

    Mamy nadzieję, że w trakcie Forum Euro TSL 2012 uda się nam udzieli przynajmniej kilku odpowiedzi, a dyskusja do udziału w której Państwa serdecznie zachęcamy, przyczyni się do jeszcze intensywniejszego rozwoju transportu, jak i wzrostu bezpieczeństwa.

    Więcej informacji, oraz aktualny program Forum znajdziecie Państwo na naszej stronie.

    Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych tą problematyką do udziału.

    Maciej Brzozowski, Dariusz Kardas, Jacek Piechota

Polityka Cookies